Kształcimy i wychowujemy w oparciu o zasady

Semper in altum – Dążyć wzwyż

Primum non nocere
Po pierwsze nie szkodzić

Laetus serviam – Służyć
z radością i odpowiedzialnością

Docendo discimus
Ucząc innych sami się uczymy

Sonda

Wybierz kierunek, który najbardziej Cię interesuje...

Statystyka

Odsłon : 658271

Linki

EUEFSkolor

KAPITALLUDZKI

koweziu

logo_men

lscdn

wwwlubelskiepl

oke_krakow

progeCAD

biblioteka

FALKON

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości
Ważne wydarzenia
Sprawozdanie z konferencji
PDF Drukuj Email

   W dniu 26 października 2016 roku odbyła się konferencja metodyczna na temat.: Najnowsze technologie w dążeniu do piękna - jak pozbyć się przebarwień na skórze, skierowana do nauczycieli szkół medycznych województwa lubelskiego uczących na kierunku technik usług kosmetycznych. Zaproszeni prelegenci oraz tematyka ich wykładów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i młodzieży.
  W jesiennej scenerii konferencję otworzyła Dyrektor Studium Anna Felińska, następnie spotkanie prowadziła Anna Dziubak - kierownik szkolenia praktycznego.

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 11:34
 
XIII Lubelski Festiwal Nauki - „Nauka źródłem inspiracji”
PDF Drukuj Email

Podsumowanie XIII LFN.pdf

Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2016 14:21
 
Innowacja
PDF Drukuj Email
 
Spotkanie z Afryką w środku miasta
PDF Drukuj Email

We wtorkowe popołudnie 10 marca 2015 roku grupa mieszkanek internatu wraz z wychowawczynią mgr Anną Łabą i kierownikiem internatu mgr Renatą Nowak, wybrała się do Sióstr Misjonarek Najświętszej Marii Panny Królowej Afryki - Sióstr Białych, które mają swój dom zakonny w Lublinie. Spotkania z Siostrami mają już swoją historię. Siostry Białe co roku uczestniczą w spotkaniu prowadzonym w szkole, organizowanym z okazji Światowego Dnia Walki z Trądem, każdego roku zapraszają nas także  do siebie.

Nasze spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w intencji Studium: pani dyrektor, nauczycieli i pracowników oraz uczniów szkoły. Po Mszy św. zwiedzaliśmy muzeum afrykańskie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych afrykańskich eksponatów oraz przebrać się w afrykańskie stroje. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się na wspólną kolację. W miłej i przyjaznej atmosferze słuchaliśmy opowieści o Afryce, a także o naszych życiowych doświadczeniach i przygodach. Co sie okazało, w Afryce były nie tylko siostry przebywające tam na misjach, ale też niektórzy z nas. Opowieściom i wspomnieniom nie było końca. Nieuchronnie przyszła jednak godzina powrotu do internatu, chociaż nikomu nie chciało się wychodzić. Wróciliśmy w doskonałych nastrojach, ubogaceni sobą wzajemnie i zintegrowani. Już teraz czekamy na kolejne spotkanie.

 
Przesłanie Jana Pawła II do młodych
PDF Drukuj Email

29 maja 2015 r. w naszej szkole uczciliśmy pamięć naszego rodaka Jana Pawła II. Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Świętego Jana Pawła II. W bieżącym roku 2 kwietnia obchodziliśmy także 10 rocznicę śmierci Papieża, 27 maja I rocznicę kanonizacji - ogłoszenia Jana Pawła II świętym.

Z tej okazji młodzież pod kierunkiem mgr Anny Łaby,  mgr Renaty Nowak i dra Jacka Sochockiego przygotowała program słowno-muzyczny pt. "Przesłanie Jana Pawła II do młodych". W programie zaprezentowano między innymi fragmenty wierszy oraz oryginalne nagrania audio z  przemówień Jana Pawła II do młodych. Występująca młodzież: Wioleta Turczyńska t.masazysta. II r.,  Monika Łukasiuk t. elektroradiolog I r., Iga Syndyrkiewicz t. farmaceutyczny. I r., Ewelina Hernas terapia zajęciowa I r., Barbara Stenka t. masażysta I r., Michał Kamiński t. masażysta II r., Arkadiusz Adamczyk t. masazysta I r. oraz Paweł Łukasik t. masazysta I r. zaprezentowała swoje talenty recytatorskie i muzyczne. Spotkaniu towarzyszył podniosły, ale zarazem pogodny nastrój.

Mamy nadzieję, że Papież "przemówił" do młodzieży i wszystkich zebranych w Auli Jana Pawła II, wskazując jak żyć i jakimi wartościami kierować się w życiu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 2